ثبت نام رایگان وبینار

درمان دو قطبی با نوروفیدبک

درمان دو قطبی با نوروفیدبک

درمان دو قطبی با نوروفیدبک از نوین ترین روش ها برای خود تنظیمی مغزی بیماران می‌باشد که امروزه مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روش درمانی بسیار جدید و پیشرفته است که نتایج بسیار فوق العاده ای را برای بیماران اختلال دو قطبی به همراه خواهد داشت. افرادی که دو قطبی هستند، میان دو حالت افسردگی و مینیا تناوب رفتاری دارند که معمولا به همین دلیل دچار مشکلات زیادی در اجتماع و محل کار می‌شوند. نوروفیدبک ILF این قابلیت را دارد با کاهش علائم گزارش شده از افراد به بالا بردن کیفیت زندگی افراد کمک نماید. در ادامه مقاله به طور جامع تر به درمان دو قطبی با بهترین دستگاه نوروفیدبک خواهیم پرداخت.

درمان دو قطبی با نوروفیدبک ILF

درمان دو قطبی با نوروفیدبک ILF انقلابی عظیم در زمینه بهبود بیماران در این زمینه داشته و تاثیر بسیار مثبتی بر بهبود خود تنظیمی مغز تاکنون ایجاد کرده است. به طور کلی اختلال دو قطبی به عنوان یک مشکل دائمی شناخته شده است اما امروزه دستگاه های نوروفیدبک ILF با بازخورد دادن عملکرد مغز به خودش و با استفاده از ویژگی خودتنظیمی مغز درجهت بهبود علائم در هر فرد پیش می‌رود. درواقع این دسته از اختلالات روان به درمان فوری و پیگیری نیاز دارد و اگر نسبت به این موضوع بی توجهی پیش گرفته شود، به مرور زمان اثرات منفی آن در زندگی افزایش می‌یابد.

امروزه پزشکان و متخصصان با تجربه در زمینه درمان های اختلال دو قطبی، افسردگی، پنیک، اختلالات خواب و …. از بهترین دستگاه نوروفیدبک استفاده می‌کنند. شرکت بسامد تجهیز نوآور همگام با پیشرفت های روز دنیا در زمینه تامین تجهیزات و ملزومات پزشکی و پیشرفته ترین دستگاه های نوروفیدبک، دستاورد های مناسبی در این عرضه رسیده است. این مجموعه دارای نمایندگی انحصاری اروپایی و آمریکایی است که دستگاه های این شرکت ها را در کشور عرضه می‌کند.

مزایای درمان دو قطبی با نوروفیدبک ILF

در ابتدا باید بدانید که پردازش سیگنال های مغزی با فرکانس پایین تاثیرات عمیق تری بر بهبود علائم دارد و به درمان اختلالات کمک میکند و به همین دلیل ماندگاری بالاتری داشته و پایدارتر خواهد بود. حال در ادامه به برخی از مزایای دیگر استفاده از این دستگاه برای درمان دو قطبی اشاره خواهیم داشت:

  • تاثیر بسیار زودهنگام
  • ماندگار با سطح بالا
  • عدم عوارض جانبی برای بیماران دو قطبی
  • کمک به کاهش دارو هیا مصرفی بیماران دو قطبی

بهترین روش نوروفیدبک برای دوقطبی

همانطور که تا این قسمت از مقاله متوجه شدید، پیشرفته ترین نسل نوروفیدبک در دنیا ILF است که بهترین روش برای درمان دوقطبی بشمار می‌رود. این دستگاه طول دوره درمان را کاهش داده و از قدرت بالایی برخوردار است. وسعت عملکرد این نوع نوروفیدبک، در جهان به رتبه های خوبی رسیده است و به گونه ای می‌باشد که همانند یک آینه برای مغز عمل کرده یعنی به این صورت که مغز با عملکرد خود رو به رو شده و به مرور زمان از این نظر بهبود یافته و درمان می‌شود.

مدت زمان درمان دو قطبی با نوروفیدبک ILF

مدت درمان دو قطبی با نوروفیدبک ILF بسیار کوتاه تر از سایر روش های نوروفیدبک است. پزشکان برای اینکه درمان دو قطبی با این نوع دستگاه نوروفیدبک در بازه زمانی کوتاه با طیف وسیع انجام می‌شود، به این تکنیک روی آورده اند که تاکنون نتایج فوق العاده ای در رسته پزشکی و درمانی به همراه داشته است.

مطالب مرتبط
فهرست محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *