ثبت نام رایگان وبینار

دستگاه نوروفیدبک (قیمت و خرید)

فرکانس نوروفیدبک

دستگاه نوروفیدبک (قیمت و خرید)

دستگاه نوروفیدبک چیست و استفاده از آن چه کاربردی دارد؟ دستگاه نوروفیدبک برای درمان چه بیماری هایی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟ درواقع به طور کلی باید بیان کرد که نوروفیدبک به عنوان یک تکنیک پیشرفته فعالیت مغز را از طریق آموزش دادن به خود مغز بهبود می‌بخشد و شرطی سازی را به آن آموزش می‌دهد. در واقع نوروفیدبک به عنوان یک آینه برای مغز عمل کرده و مهارت مغز را توسعه می‌بخشد. در این مقاله به طور کامل در رابطه با خرید دستگاه نوروفیدبک و مزایای استفاده از آن و سایر موارد مرتبط صحبت خواهیم کرد. برای اینکه بدانید آیا این استفاده از این روش برای بیمار شما هم مورد نیاز است یا خیر تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

خودتنظیمی مغز با دستگاه نوروفیدبک

دستگاه نوروفیدبک به عنوان یک روش غیر تهاجمی مکانیسم های خودتنظیمی مغز را درگیر می‌کند. برخی افراد تصور دارند که نوروفیدبک روشی است برای آرامش دادن به مغز اما این تصور کاملا اشتباه است و درواقع این تکنیک شرطی سازی را به مغز فرد بیمار آموزش می‌دهد. در هر قسمت که سیگنال مغز ضعیف عمل کند، انیمیشن تار می‌شود و در مقابل در هر نقطه که سیگنال EEG قوی عمل کند، در انیمیشن مشخص خواهد شد. به طور کلی تفاوت هایی میان دستگاه نوروفیدبک کلاسیک و دستگاه نوروفیدبک ILF وجود دارد که از نظر انتقال فرکانس قابل احساس است. اگر شما به دنبال نوین ترین و پیشرفته ترین نوع دستگاه نوروفیدبک هستید، باید نوروفیدبک ILF را برای خود برگزینید.

خرید دستگاه نوروفیدبک

دستگاه NeuroAmp II به عنوان تقویت کننده EEG دو کاناله با قابلیت پشتیبانی از نرم افزار مخصوص پروتکل ILF می‌باشد و همچنین به سنسور های بیوفیدبک نیز قابل اتصال است.

انواع دستگاه نوروفیدبک

نوروفیدبک دارای انواع مختلفی است که توسط پزشک روش مناسب برای درمان اختلال بیمار انتخاب می‌شود. این روش ها عبارتند از:

  • نوروفیدبک کلاسیک
  • نوروفیدبک ILF
  • لورتا نوروفیدبک

دستگاه نوروفیدبک کلاسیک

نوروفیدبک یکی از روش های زیر مجموعه نوروتراپی است که امروزه به عنوان یکی از روش های موثر کمک درمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. دستگاه نوروفیدبک به هیچ عنوان احساسات و خلاقیت مغز را سرکوب نمی‌کند اما با بهره وری از این روش به مرور زمان در چندین جلسه، مغز رفتار و عملکرد صحیح را بدست می‌آرود.

لورتا نوروفیدبک

این نوع از نوروفیدبک بر قسمت های عمیق مغز افرادی که به طور همزمان دارای چندین نوع اختلال به طور همزمان هستند نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. تعداد جلسات درمانی با این دستگاه کمتر از نوروفیدبک کلاسیک است اما به مراتب هزینه های بیشتری را شامل می‌شود.

دستگاه نوروفیدبک

دستگاه NeuroAmp II5s در دسته نوروفیدبک لورتا به عنوان یکی از بهترین تقویت کننده های سیگنال و ثبت EEG تا 39 کانال شناخته شده است.

دستگاه نوروفیدبک ILF

دستگاه نوورفیدبک ILF به عنوان آخرین دستاورد پروفسور اوتمر از موثرترین و جدیدترین روش های درمانی زیر مجموعه نوروفیدبک است و تفاوت های شایانی با سایر انواع آن دارد. این روش برتری فوق العاده ای نسبت به نوروفیدبک تراپی کلاسیک داشته و از فرکانس های پایین برای بهبود عملکرد مغز و تناسب آن استفاده می‌کند. Infra-Low frequency  حاصل ۳۵ سال تحقیق و توسعه نهاد بین المللی EEGINFO که توسط شرکت بسامد تجهیز نوآور به خدمات درمانی ایران اضافه شده است و تاکنون بیماران بسیاری از نتایج این روش درمانی بهره برده اند.

روش ILF توسعه‌ یافته توسط نهاد بین المللی EEGINFO آمریکا و BEEMEDIC آلمان بوده و این پروتکل به صورت انحصاری در اختیار این دو مجموعه در دنیا می باشد و تنها بر روی دستگاه ساخت شرکت BEEMEDIC با نام تجاری NEUROAMP II قابل اجرا است.

بهترین دستگاه نوروفیدبک کدام است؟

درحال حاضر باید به قطع بیان کنیم که دستگاه نوروفیدبک ILF بهترین و پیشرفته ترین نسل نوروفیدبک بشمار می‌رود و به عنوان برترین دستگاه نوروفیدبک در جهان معرفی شده است. این دستگاه دارای قدرت و توانایی بالا با نتایج درمانی موثر و ماندگار است که وسعت عملکردی بالایی دارد و همچنین در مدت زمان دوره درمان تفاوت های چشمگیری ایجاد کرده است.

شرکت بسامد تجهیز نوآور بر اساس دانش و اطلاعات خود در رابطه با بهترین دستگاه های نوروفیدبک در جهان، پکیج تشخیصی نوروفیدبک و پکیج های درمانی و پکیج تحقیقاتی متفاوتی را آماده کرده است تا بتوانید مطابق با درخواست خود در جامعه پزشکی از آنها بهره ببرید.

خرید دستگاه نوروفیدبک

خرید دستگاه نوروفیدبک QIK Test برای تست شنیداری – بینایی به صورت آفلاین بسیار مناسب است. این دستگاه تمامی اطلاعات را ذخیره کرده و با اتصال نرم افزار نتایج را نشان می‌دهد.

خرید دستگاه نوروفیدبک

خرید دستگاه نوروفیدبک برای پزشکان حوزه های مختلف مغز و اعصاب و روانشناسان و … از اهمیت زیادی برخوردار است. اما بهتر است کدام دستگاه نوروفیدبک را بخرید؟ دستگاه نوروفیدبک دارای انواع مدل های مختلفی است که ILF در دسته جدیدترین آن ها بوده که کاربرد فوق العاده ای دارد. حدود قیمت دستگاه نوروفیدبک از 98،000،000 تومان شروع می‌شود. برای اطلاع دقیق از قیمت دستگاه نوروفیدبک با شرکت بسامد تجهیز نوآور تماس بگیرید.

تفاوت دستگاه نوروفیدبک با نوروفیدبک ILF

نوروفیدبک در حقیقت براساس اندازه گیری مستقیم فعالیت مغز به بهبود عملکرد آن می‌پردازد. دستگاه برتر دیگری نسبت به نوروفیدبک کلاسیک با نام نوروفیدبک ILF وجود دارد. باید گفت یکی از مهمترین ویژگی هایی که بر خلاف روش کلاسیک، در نوروفیدبک ILF دیده می شود، توانایی بهبود در بیمارانی است که با اختلالات سنگین تری از جمله وسواس، پنیک، سردرد و … دست و پنجه نرم می‌کنند.

مدت زمان درمان با دستگاه نوروفیدبک کلاسیک بیشتر از نوع ILF است و همچنین وسعت عملکرد آن کمتر است. مدت زمان درمان با نوروفیدبک معمولی از سایر روش ها بیشتر بوده و در مقایسه از نظر هزینه برای بیمار به صرفه نیست. بیمار برای استفاده از یک روش درمانی که در مدت زمان کمتری نتیجه درمان را مشاهده کند و این نتیجه دارای دوام بیشتر و یا دائمی باشد، باید نوروفیدبک از نوع ILF را برگزیند و از پزشک خود بخواهد که برای وی حتما از این روش درمانی استفاده کند. همچنین نوروفیدبک معمولی توانایی انتقال این فرکانس های پایین با نمایش تصاویر با کیفیت گرافیک بالا را ندارد. به دلیل تمامی این موارد ذکر شده، توصیه بر این است که شما برای بهبود اختلالات خود از پیشرفته ترین تکنیک استفاده کنید.

آیا بعد از اتمام درمان با نوروفیدبک، احتمال بازگشت علائم وجود دارد؟

برای اینکه بیمار بتواند نتیجه درمانی ماندگار داشته باشد، باید حتما دوره درمان خود را تکمیل کند. در طول جلسات این روش، مغز آموزش می‌بیند که چگونه عملکرد و توانایی و مهارت خود را اصلاح کند و متناسب با شرایط رفتار کند. اگر بیمار این درمان را نصفه رها کند و مغز تناسب مورد نظر را نیابد، امکان بازگشت علائم در این صورت وجود دارد.

آیا دستگاه نوروفیدبک عوارض جانبی دارد؟

دستگاه نوروفیدبک در تست خود عوارضی ایجاد نکرد اما اما ممکن است در موارد بسیار محدودی فرد، بعد از انجام این تکنیک احساس سرگیجه داشته باشد که گذرا بوده و در مدت زمان کوتاهی این مشکل برطرف می شود.

آیا مصرف دارو هنگام نوروفیدبک قطع می‌شود؟

درواقع این مسئله با نظر پزشک متخصص شما مرتبط است. گاهی برخی پزشکان دارو درمانی را حین انجام این روش قطع می‌کنند و یا تغییر دوز ایجاد کرده و یا حتی ممکن است نیازی به قطع مصرف دارو نبینند. خرید دستگاه نوروفیدبک به پزشکان کمک کرده تا بهترین و موثرترین درمان را به بیماران خود ارائه دهند.

دستگاه نوروفیدبک چه تفاوتی با rTMS دارد؟

دستگاه نوروفیدبک تناسب لازم را در مغز ایجاد می‌کند و با استفاده از امواج به مغز آموزش می‌دهد که چگونه فعالیت های غیر ارادی بدن را کنترل کند اما در rtms یا تحریک مغناطیسی مغز، سلول های عصبی مغز را تحریک می‌کنند تا درمان اختلال به مرور ایجاد شود.

برای اطلاع از قیمت دستگاه نوروفیدبک از شرکت بسامد تجهیز نوآور با شماره 02166932289 تماس بگیرید.

مطالب مرتبط
فهرست محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *